Fashion Week

Fashion Week

Opublikowany

Podsumowanie działań w mediach społecznościowych.



Fashion Week to najważniejsze i najbardziej ekskluzywne wydarzenie w całej branży modowej i absolutny creme de la creme światowego krawiectwa. W czterech znanych wszystkim stolicach mody: Nowym Jorku, Mediolanie, Paryżu i Londynie odbywają się najbardziej prestiżowe pokazy premierowych kolekcji najsłynniejszych projektantów. Od stycznia do marca i od września do listopada prezentują oni swoje najnowsze kolekcje, na kilka miesięcy przed nadchodzącym sezonem, aby dać szansę prasie i mediom na promocję kolekcji. Imprezy przyciągają uwagę coraz większej grupy osób, przede wszystkim magazynów mody, gwiazd, a także członków przemysłu rozrywkowego. Obecnie jednak Fashion Week ma nie tylko charakter handlowy, ale jest wielkim widowiskiem medialnym, a także okazją do promocji swojej marki. Dzięki obecności w Social Media, każdy z nas ma możliwość śledzenia z pierwszych rzędów, wszystkich pokazów i eventów, a nawet może towarzyszyć przygotowaniom w transmisjach telewizyjnych oraz za pomocą streamingu. Dodatkowo, każdy zainteresowany może śledzić profil na Instagramie, gdzie przez organizatora, jak również samych projektantów zamieszczane są ekskluzywne zdjęcia.



NEW YORK FASHION WEEK
New York Fashion Week to najpopularniejszy ze wszystkich tygodni mody na świecie, nic więc dziwnego, że to właśnie w trakcie jego trwania do mediów społecznościowych trafiła największa ilość zdjęć spośród wszystkich innych tygodni. Podczas NYFW SS2015, a więc ubiegłorocznej edycji, na Instagram trafiło aż 115812 zdjęć, które uzyskały 20376000 polubień i 441149 komentarzy.


Największe zaangażowanie na profilach w ciągu Fashion Week, zdobył również projektant Michael Kors z #AllAccessKors uzyskując ponad milionową aktywność fanów na Instagramie i profil Malan Breton na Twitterze.



Wśród marek, które uzyskały podczas NYFW największą liczbę aktywności są: MAYBELLINE, AVEDA, Victoria's Secret i Tommy Hilfiger.

LONDON
Londyn Fashion Week, znany na całym świecie jako LFW to wydarzenie organizowane przez British Fashion Council, na które co roku zjeżdża ponad 5 tysięcy dziennikarzy i kupców z całego świata. To więcej luzu, ekscentrycznych stylizacji, wariactwa i po prostu alternatywnej mody, której brakuje na New York Fashion Week. Wydawać by się mogło, że łatwiej jest przebić się na modową scenę właśnie w Londynie, jednak to tylko złudzenie, gdyż dzięki wspaniałym szkołom, a przede wszystkim Central Saint Martins, Londyn jest przesycony młodymi i zdolnymi projektantami.



Podczas zeszłorocznego Fashion Week to właśnie w Londynie, pomimo dużo krótszego trwania, bo tylko 4 dni, uzyskano największą ilość interakcji w mediach społecznościowych, opanowanych przede wszystkim przez fanów Burberry (40tys. interakcji), Vivienne Westwood (12tys. interakcji) i Topshop.
Burberry, od kilku lat również zajmuje miejsce czołówce najaktywniejszych, jeśli chodzi o wykorzystanie Social Media do działań promocyjnych. Fani marki, otrzymują na bieżąco informacje z przebiegu LFW oraz najświeższe newsy w kanałach takich jak: Twitter, Facebook i Instagram. Marka Burberry najmocniej skupia się na Twitterze, testując przy okazji ubiegłej edycji, przycisk „Kupuj”, udostępniony tylko dla wybranych użytkowników. Dodatkowo, na profilu marki na Facebooku, można było w czasie rzeczywistym za pomocą live stream, obserwować pokazy i przyglądać się publikowanym galeriom z pokazów. 

Topshop przyciągnął swoich fanów, dzięki akcji #TopshopUnique prowadzonej zarówno na Instagramie jak i Facebooku, prezentując jeszcze przed premierą część swojej kolekcji. Aby wesprzeć działania na tych portalach, marka zaprosiła na swój pokaz pięciu słynnych Instagrammersów, tym samym w sprytny sposób budując nowe relacje. Działania można znaleźć pod #topshopwindow.


MILAN
Feeria kolorów, fantazja, zabawa i biznes, czyli Milan Fashion Week. Solidny warsztat, na którą stać tylko Włochów.



Pomimo tego, iż projektanci i marki prezentujące się podczas MFW nie zaangażowały się w wielkie kampanie reklamowe w mediach społecznościowych, można była zaobserwować gwałtowny wzrost interakcji fanów na profilach marek: Prada, Gucci, Roberto Cavalii
i Tod's. Jednymi z najczęściej używanych hashtagów były: #emporioarmani, #giorgioarmani, #prada, #gucci oraz #versacelive.


Wpisem o największym zasięgu na Twitterze może pochwalić się  marka Max Mara z Gigi Hadid.



PARIS
Paris Fashion Week to najbardziej prestiżowy ze wszystkich tydzień mody. Podsumowujący
i zamykający jedno z najważniejszych wydarzeń branży. Możemy być pewni, że trendy, które pojawiły się na poprzednich tygodniach, powtórzą się także na wybiegach we Francji i to właśnie one będą obowiązywały w kolejnym sezonie.



Sięgając pamięcią do poprzednich edycji, największą popularnością podczas PFW AW2016 cieszył się nie projektant, ani modelka, tylko Ben Stiller i Owen Wilson, którzy pojawili się na Fashion Weeku, aby ogłosić datę premiery ZOOLANDER 2. Panowie przeszli się po wybiegu Valentino oraz zrobili selfie z Anną Wintour. To właśnie dzięki nim, Valentino podbił Social Media podczas PFW uzyskując największy zasięg na Instagramie.


Przyrost fanów na Instagramie, Twitterze i Facebooku uzyskał również dom mody Chanel. Marce Moncler udało się powiększyć ilość obserwujących o 13%. Louis Vuitton pod koniec PFW wspaniale zaprezentował swoją kolekcję na Twitterze, zdobywając tym samym jeden z najwyższych zasięgów, a co za tym idzie popularność w mediach społecznościowych.



Ciekawostka: jednym z najchętniej klikanych zdjęć podczas paryskiego tygodnia mody, było zdjęcie Dakoty Johnson na profilu Dior.




Fashion Week Spring Summer 2016
Jak obserwować nadchodzący Tydzień Mody  w mediach społecznościowych? 
Już za kilka dni stolice mody będą tętniły życiem, kolorami i obecnością ważnych dla świata mody osobistości. Jak stać się członkiem tych wydarzeń i obserwować je w Social Media? Jak poznawać na bieżąco trendy na następny sezon, jeszcze przed zobaczeniem stylizacji w witrynach sklepowych? Z odpowiedzią na to pytanie przychodzi nam MODO Domy Mody, jeden z pierwszych domów mody w Polsce, który na swoim profilu na Facebooku udostępnia wszystkim swoim fanom, dostęp do aplikacji stworzonej we współpracy z click community oraz click apps. Aplikacja pozwala śledzić na bieżąco wszystkie dodawane zdjęcia z najpopularniejszymi hashtagami na Instagramie, ponadto pozwala również oglądać pokazy na żywo przez cały okres trwania tygodnia mody.




Aplikacja dostępna pod linkiem: http://bit.ly/MODO_FashionWeek.
Poniżej znajdziecie profile, które warto obserwować podczas Fashion Week.


New York Fashion Week Spring Summer 2016 w Social Media
Profile oficjalne wydarzenia na Instagramie, (https://instagram.com/nyfw/), Facebooku (https://www.facebook.com/nyfw) i Twitterze (https://twitter.com/nyfw).
Council of Fashion Designers of America (https://instagram.com/cfda/) organizacji skupiającej największych projektantów USA.
 KCD Worldwide (https://instagram.com/kcdworldwide/) największe newsy w branży modowej
Projektanci:
Jeremy Scott (https://instagram.com/itsjeremyscott/),
Calvin Klein (https://instagram.com/calvinklein/),
Tommy Hilfiger (https://instagram.com/tommyhilfiger/)
Ground Zero (https://instagram.com/ground_zero_official/).
Influencerzy:
Adam Katz Sinding – fotograf mody (https://instagram.com/le21eme/),
Alexa Chung – modelka i silna osobowość w świecie mediów (https://instagram.com/chungalexa/),
Blair Eadie – blogerka modowa (https://instagram.com/blaireadiebee/),
Aimee Song – bogerka modowa (https://instagram.com/songofstyle/),
Scott Schuman – street stylowy fotograf (https://instagram.com/thesartorialist/).
Modelki:
Cara Delevingne (https://instagram.com/caradelevingne/),
Kendall Jenner (https://instagram.com/kendalljenner/),
Gigi Hadid (https://instagram.com/gigihadid/),
Joan Smalls (https://instagram.com/joansmalls/),
Karlie Kloss (https://instagram.com/karliekloss/),
Coco Rocha (https://instagram.com/cocorocha/),



London Fashion Week Spring Summer 2016 w Social Media
Profile oficjalne wydarzenia na Instagramie, (https://instagram.com/britishfashioncouncil/), Facebooku (https://www.facebook.com/londonfashionweek) i Twitterze (https://twitter.com/LondonFashionWk).
Projektanci:
Markus Lupfer (https://instagram.com/markuslupfer/),
Vivienne Westwood (https://instagram.com/viviennewestwoodofficial/),
Burberry (https://instagram.com/burberry/),
Christopher Kane (https://instagram.com/christopherkane/),
 Emilia Wickstead (https://instagram.com/emiliawickstead/),
 Gareth Pugh (https://instagram.com/garethpughstudio/).
Influencerzy:
Susie Lau – blogerka modowa (https://instagram.com/susiebubble/),
Alexa Chung – modelka (https://instagram.com/chungalexa/),
Natalie Massenet – twórczyni Net-a-Porter (https://instagram.com/nataporter/),
Naomi Campbell – modelka (https://instagram.com/iamnaomicampbell/),
Natalie Rowland – blogerka modowa (https://instagram.com/naomirowland/).
Modelki:
Jourdan Dunn (https://instagram.com/officialjdunn/),
Suki Waterhouse (https://instagram.com/sukiwaterhouse/),
Cara Delevingne (https://instagram.com/caradelevingne/),
Matilda Lowther (https://instagram.com/matildalowther/),
Sam Rollinson (https://instagram.com/samrollinson/),
Georgia May Jagger (https://instagram.com/georgiamayjagger/).



Milan Fashion Week Spring Summer 2016 w Social Media
Profile oficjalne wydarzenia na Instagramie (https://instagram.com/cameramoda/), Facebooku (https://www.facebook.com/cameramoda) i Twitterze (https://twitter.com/cameramoda).
Projektanci:
Gucci (https://instagram.com/gucci/),
Prada (https://instagram.com/prada/),
Alberta Ferretti (https://instagram.com/albertaferretti/),
MaxMara (https://instagram.com/maxmara/),
Moschino (https://instagram.com/moschino/),
Emporio Armani (https://instagram.com/emporio_armani_/),
Versace (https://instagram.com/versace_official/),
Roberto Cavalli (https://instagram.com/roberto_cavalli/),
Dsquared2 (https://instagram.com/dsquared2/),
Giorgio Armani (https://instagram.com/giorgioarmani/).
Influencerzy:
Chiara Ferragni – blogerka modowa (https://instagram.com/chiaraferragni/),
Caroline Issa – stylistka (https://instagram.com/caroissa/),
Hanneli Mustaparta – modelka, blogerka i fotograf (https://instagram.com/hannelim),
Martha Graeff – modelka (https://instagram.com/marthagraeff/),
Kristina Bazan – blogerka modowa (https://instagram.com/kristina_bazan),
Carin Olsson – fotograf modowa (https://instagram.com/parisinfourmonths/).
Modele:
Corentin Renault (https://instagram.com/corentin_renault/),
Darwin Gray (https://instagram.com/darwingray/),
Robbie Wadge (https://instagram.com/wadge11/),
Andre Doyley (https://instagram.com/sean_dre/),
Tobias Sorensen (https://instagram.com/thesorensen/),
Chavez Lagarto (https://instagram.com/chaveslagarto/),
Aston Harrison-Taylor (https://instagram.com/itsaston/).



Paris Fashion Week Spring Summer 2016 w Social Media

Profile oficjalne wydarzenia na Facebooku (https://www.facebook.com/pages/Fédération-française-de-la-Couture-Paris-Fashion-Week/128937457184573) i Twitterze (https://twitter.com/FFCouture).
Projektanci:
Chanel (https://instagram.com/chanelofficial/),
Alexander Mn Queen (https://instagram.com/worldmcqueen/),
Balenciaga (https://instagram.com/balenciaga/),
Balmain (https://instagram.com/balmainparis/),
Christian Dior (https://instagram.com/dior/),
Givenchy (https://instagram.com/givenchyofficial/),
Hermes (https://instagram.com/hermes/),
Jean Paul Gaultier (https://instagram.com/jpgaultierofficial/),
John Galliano (https://instagram.com/jgalliano/),
Louis Vuitton (https://instagram.com/louisvuitton/),
miu miu (https://instagram.com/miumiu/),
Nina Ricci (https://instagram.com/ninaricci/),
Valentino (https://instagram.com/maisonvalentino/),
Versace (https://instagram.com/versace_official/),
 Vivienne Westwood (https://instagram.com/viviennewestwoodofficial/),
Yves Saint Laurent (http://www.facebook.com/ysl).
Influencerzy:
Aimme Song – Instagrammerka modowa (https://instagram.com/songofstyle/),
Keith Morrison – streete stylowa fotograf (https://instagram.com/keithemorrison/),
Pat McGrath – make up artist (https://instagram.com/patmcgrathreal),
Charlotte G. - blogerka modowa (https://instagram.com/thefashionguitar/),
Vanessa Hong – blogerka modowa (https://instagram.com/thehautepursuit)
Modelki:
Gigi Hadid (https://instagram.com/gigihadid),
Karlie Kloss (https://instagram.com/karliekloss),

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

charts-01-3-.png

grafika | 73,5 KB

Pobierz
LFW_twitter.png

grafika | 406 KB

Pobierz
milan_fashion_week.png

grafika | 390 KB

Pobierz
Fashion_Week_w_mediach_spo_eczno_ciowych.pdf

pdf | 7 MB

Pobierz
Burberry_Twitter.png

grafika | 440 KB

Pobierz
paris_fashion_week-kopia.png

grafika | 229 KB

Pobierz
ben_i_owen_dla_valentino.png

grafika | 349 KB

Pobierz
fashion_week_Insta.png

grafika | 345 KB

Pobierz
charts-06.png

grafika | 65,6 KB

Pobierz
chanel_twitter.png

grafika | 215 KB

Pobierz
charts-08.png

grafika | 71,7 KB

Pobierz
charts-02-1-.png

grafika | 83,6 KB

Pobierz
aplikacja_MODO.png

grafika | 398 KB

Pobierz
landing_fashionweek.png

grafika | 528 KB

Pobierz
new_york_fashion_week.png

grafika | 325 KB

Pobierz
topshopwindow.png

grafika | 702 KB

Pobierz
463934420.jpg

grafika | 76,7 KB

Pobierz
_versacelive.png

grafika | 634 KB

Pobierz
london_fashion_week.png

grafika | 405 KB

Pobierz
nyfw.png

grafika | 328 KB

Pobierz
ania_ortman_kolko.png

grafika | 1,52 MB

Pobierz
_allaccesskors.png

grafika | 741 KB

Pobierz
landing_ZMIANA.png

grafika | 386 KB

Pobierz
milan_fashion_week_Instagram.png

grafika | 423 KB

Pobierz
paris_fashion_week.png

grafika | 236 KB

Pobierz

Agencja click community otwiera nową dywizję

click commerce to nowa dywizja dedykowana budowie i promocji sklepów internetowych